На Головну


 
 • Листи
 • Накази
 • Інформація
 • Iнтернет-олiмпiада
 • Обласна олімпіада
 •  
   
   
   
   
   
   
  Головна Новини МІЖНАРАДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «Пошук нових імпульсів щодо виховання особистості, здатної до саморозвитку та самовиховання: досвід вальдорфської педагогіки»

  МІЖНАРАДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «Пошук нових імпульсів щодо виховання особистості, здатної до саморозвитку та самовиховання: досвід вальдорфської педагогіки»

  МІЖНАРАДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ

  «Пошук нових імпульсів щодо виховання особистості, здатної

  до саморозвитку та самовиховання: досвід вальдорфської педагогіки»

   

  З метою подальшого руху і ефективного розвитку вальдорфських шкіл   та надання творчого інноваційного імпульсу для  становлення та розвитку нових вальдорфських педагогічних ініціатив в Україні 22 червня 2015 року в Одеському обласному інституті удосконалення вчителів розпочалась Міжнародна науково-практична конференція з вальдорфської педагогіки «Пошук нових імпульсів щодо виховання особистості, здатної до саморозвитку та самовиховання: досвід вальдорфської педагогіки».

              Організатори конференції: Інститут  модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України, Міжнародна Асоціація Вальдорфської педагогіки в Центральній та Східній Європі, Департамент освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації, Асоціація вальдорфських ініціатив в Україні, Одеський  обласний  інститут удосконалення вчителів, Одеський навчально-виховний комплекс «Ступені» (загальноосвітня вальдорфська школа – дитячий садок).

  З вітальними промовами до учасників конференції звернулись Ю.Г. Філлер, заступник начальника відділу нормативності та якості освіти Департаменту освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації; В.С.Шупарський, завідуючий кафедрою управління освітніми системами ООІУВ;     І. В. Шастал,  директор Асоціації вальдорфських ініціатив в Україні.

  У пленарній частині конференції з доповіддю «Вимоги сучасності щодо виховання цілісної особистості» виступив К. Йоханнсен, виконавчий директор IAO (Міжнародна Асоціація Вальдорфської педагогіки в Центральній та Східній Європі), який   розповів про поширення  ідей  та принципів вальдорфської педагогіки у світі та  відзначив її сучасність і актуальність в освіті. О.І.Мезенцева, представник відділу науково-методичного забезпечення змісту освіти основної та старшої школи Інституту модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України  у виступі відзначила  дослідження всеукраїнського експерименту «Розвиток вальдорфської педагогіки в Україні» та визначила подальший шлях  розвитку експерименту в межах Всеукраїнського проекту «Розвиток вальдорфської педагогіки в Україні». Цікавим і змістовним був виступ  І. В. Шастал, директора  Асоціації  вальдорфських ініціатив в Україні з теми  «Досвід роботи  вальдорфських шкіл України».

  В окремих доповідях і виступах мова йшла про досвід реалізації  ідеї вальдорфської педагогіки  безпосередньо в навчально-виховному процесі  в школах України та отриманий цікавий результат досліджень (Т. О. Бородулькіна, кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології Запорізького національного технічного університету, Н.П.Даценко - аспірант кафедри педагогіки і психології Університету сучасних знань, В.П. Мітюхіна, методист кафедри управління освітніми системами ООІУВ «Проблеми сучасної педагогіки та можливі шляхи їх  подолання в вальдорфській педагогіки», Здрагат С.Г, старший викладач кафедри управління освітніми системами ООІУВ, аспірант Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова висвітлила  проблему  інклюзивного навчання у своїй доповіді  «Створення інклюзивного середовища у сучасній освіті». 

  Аспект досліджень був надзвичайно широкий, торкався багатьох галузей знань, самореалізації людини в усіх контекстах її буття, зокрема в освіті, науковій творчості, повсякденній практиці.

  Характерною особливістю доповідей і виступів був безпосередній зв'язок  педагогічних практик з життям. Природно, що переважна більшість досліджень ґрунтувалася на засадах педагогічної антропології розвитку людини.

  Протягом тижня учасники конференції  працювали  у п’яти  робочих секціях  на базі Одеського НВК «Ступні» (загальноосвітня вальдорфська школа – дитячий садок). Роботу секції «Сучасні аспекти у структурі управління вальдорфських шкіл» очолила   О.І. Мезенцева, секцію «Шляхи розвитку і проблеми  нових ініціатив» вела І. В. Шастал, модератор секції  «Досвід і завдання дошкільного руху в Україні» - С.А. Екс, модератор секції «Проблеми і завдання  початкового і середнього ступеню вальдорфських шкіл» - Козак А.Г., модератор секції «Завдання старшого ступеню вальдорфської школи  у зв’язку з переходом на  12-річне навчання» - І.В. Габовіч.

  На конференції  були представлені вальдорфські школи з різних областей України    (Київська, Одеська, Дніпропетровська, Криворізька), а також численні вальдорфські ініціативи (Республика Білорусь, міста  Запоріжжя, Миколаїв, Київ)  - понад 60 учасників.

  Були обговорені питання  інтеграції вальдорфських шкіл до освітнього середовища України та Світового і Європейського вальдорфського суспільства та визначені  подальші завдання для досліджень кожної окремої вальдорфської школи й вальдорфської ініціативи.

   

    

  << Усi новини
  © Розроблено:
  INFOMODUS
  Головна | Карта сайту | Контакти | Форум | Структура | Нормативна база | Вчительский досвiд
  Олiмпiади | Календар заходiв | Кориснi лiнки